Transmisia rulează live de:
Ore

Viziunea bisericii

A șters zapisul cu poruncile lui, care stătea împotriva noastră și ne era potrivnic, și l-a nimicit, pironindu-l pe cruce.
A dezbrăcat domniile și stăpânirile și le-a făcut de ocară înaintea lumii, după ce a ieșit biruitor asupra lor prin cruce. Col.2:14,15

Biserica Penticostală Nr.5 Albini este o comunitate creştină care are drept scop proclamarea Evangheliei pentru generaţiile postmoderniste. Prin această pagină de internet dorim să fim mai aproape de oamenii care îl caută pe Dumnezeu. Acest nou câmp virtual este o bună cale de comunicație în transmiterea mesajului evanghelic, astfel oferim mesaje biblice sub formă de înregistrări video dar și dezbateri sub formă de text pe anumite teme esențiale. Biserica primară folosea diferite metode de încorporare a mesajului biblic, astfel Iov facea referință la fier, plumb și stâncă (Iov 19:23-24), astăzi am ajuns să folosim și internetul ca și o cale de comunicație, de aceea ne-am angajat să ducem Evanghelia până la marginile pământului prin toate mijloacele media.

Ne-am propus sa fim sarea pământului - lumina lumii, să extindem împărăţia lui Dumnezeu, de aceea dorim şi vă încurajăm să promovaţi Evanghelia Lui Dumnezeu pe orice cale aveţi posibilitatea aducându-vă astfel o jertfă vie, sfântă şi plăcută lui Dumnezeu. Societatea în care trăim este alterată cu un vast conţinut imoral promovând ideile acestui veac, noi insă trebuie să dăm gust, lumină, sens lumii prin reflectarea valorilor creştine şi anume pe Isus Hristos, Cel ce a plătit preţul păcatului nostru.

Mulţumim celor care au popularizat această pagină de internet, devenind astfel contribuitori ai extinderii Evangheliei