Dragi membri ai bisericii Albini din Cluj-Napoca,

Comitetul Bisericii a decis sa transmită prin internet serviciile divine cu participarea slujitorilor și a cântăreților, Marți de la orele 18.00 și Duminică de la orele 10.00 și de la 18.00.

Rămân suspendate în continuare serviciile divine publice cât și celelalte activități, în perioada 13-31 Martie 2020, inclusiv, cu posibilitate de prelungire. Mijlocim în continuare cu și pentru familiile noastre în fiecare seară începând cu ora 21:00. Cei care au posibilitate să se întâlnească pentru rugăciune, să o facă în cadrul familiilor lor.

Haideți să ne unim în rugăciune și post pentru vindecarea și întoarcerea României la Dumnezeu, dar și pentru unitatea Bisericii noastre. Acest lucru va fi posibil după următorul Program de post și rugăciune alfabetic săptămânal:
Luni – A-B;
Marți- C-D;
Miercuri F-L;
Joi – M-N;
Vineri – O-R;
Sâmbătă – S, Ș, T, Ț, U, V, Z.;
Duminică – toți membrii.

Mai multe informații vă vom pune la dispoziție pe site-ul Bisericii Albini bisericaalbini.com.

Vă salutăm cu Psalmul 20 și ne rugăm ca Dumnezeu să păstreze flacăra noastră aprinsă spre slava Sa!