Cauze de rugăciune

Mulţumim pentru rugăciunile voastre, Dumnezeu să vă binecuvânteze pe toți

Roagă-te cu noi

Bine ați venit la secţiunea cauzelor de rugăciune! Această secţiune vă permite să trimiteți o cerere de rugăciune și să vizualizați cererile care au venit de la oameni care au nevoie de susţinere. Cu dragoste, pasiune şi zel pentru lumea pierdută și rănită, biserica noastră caută modalități de a ajuta persoanele care suferă, construind un pod între cei în suferinţă care nu pot ajunge la Casa Domnului şi dv. care puteţi susţine cauzele de mai jos.

Iertare

Prayed for 2 times
Bună! Numele meu este Monica Claudia, am 26 de ani și am un baiatel de 3 luni pe care îl cheamă Noah. Eu și soțul meu Vlad am avut multe probleme în timpul căsniciei, părinții lui nu m-au vrut și s-au comportat urat cu mine. Relația dintre mine și soțul meu s-a răcit... Eu l-am înșelat cu un alt bărbat. Îmi pare tare rău și regret enorm. Noi suntem un divorț, iar în 27 noiembrie avem ultima înfățișare. Tare as vrea ca Domnul sa mijloceasca pentru mine, sa pună pace în inima lui și sa nu ne părăsească. Îl iubesc și vreau o familie alături de el. Va rog sa va rugați pentru mine și pentru familia mea. Am mare nevoie sa ma purtați în rugăciunile voastre. Mulțumesc!
MonicaClitan Pray for this

Rugaciune

Prayed for 0 times
Iubită biserică a Domnului Isus am nevoie sa ma sustineti in rugaciune pentru următoarele cauze: pentru sora Carmen care trece prin incercari foarte grele, Domnu sa ii vina in ajutor si sa-i dea biruinta, pentru Andrei ca Domnul sa-i iasa inainte si sa il aduca pe calea Sa din nou, pentru sora Luminta ca Domnul sa ii dea un sot dupa sfintă Voia Sa, pentru sora Lenuța ca Domnul sa-i dea pace, bucurie, si putere de a posti, de a incuraja, de a vesti evanghelia si de a sta la dispozitia Domnului, pentru sora Măriuca și soțul ei ca Domnul să le dea putere și alinare iar pe soțul și copii ei să îi cerceteze și să-i aducă la mîntuire și pentru mine ca Domnul să îmi dea înțelepciune, putere, răbdare și să lucreze la inima viitoarei mele soții. Va multumesc fr Sebi
Sebi Pray for this

Rugaciune pentru vindecare

Prayed for 1 times
Pace. Sunt un frate din biserica penticostala Va rog sa ma amintiti si pe mine in rugaciune, am intrat intr-o depresie adanca din cauza problemelor grave de sanatate. Simt multe piedici in calea mea, il rog pe Domnul sa ma ajute sa trec peste aceasta stare.
AlexDavid Pray for this

Prayer for protection

Prayed for 0 times
Doamne ,păzește pentru numele tau tot ce ai dăruit familiei mele
IsaMoisan Pray for this

Rugaciune de cerere

Prayed for 0 times
Acem nevoie sa avem servici in continuare. Doamne ajuta ne cu sanatate, mântuire, pace in familie, dar și cu intervenția ta in vietile noastre. Lupta pentru noi si biruieste.
IsabelaMoisan Pray for this

Rugăciune pentru intarire și vindecare

Prayed for 2 times
Va rog, sa vă rugați pentru un prieten care trece printr-o mare încercare cât și pentru sănătatea lui pshica, deoarece a fost diagnosticat cu o boala mentala. Domnul sa se îndure de el și să îl ajute să treacă și peste acesta încercare .
IonicaNițu Pray for this

rugaciune de izbavire

Prayed for 0 times
Iubita Biserica, va rog sa rugati pentru sora mea, Estera, deoarece este pe cale de a face un pas gresit in viata, care poate aduce dezastru atat in viata ei, ca si a familiei. Doar Domnul Isus este in masura sa o dezlege din legatura celui rau. Dumnezeu sa aduca izbavirea din latul celui rau. Slavit sa fie Domnul Isus Izbavitorul!
HateganEmanuela Pray for this

Prayed for 1 times
Pace. Sunt o sora din biserica penticostala Va rog sa ma amintiti si pe mine in rugaciune, am intrat intr-o depresie adanca urmare pierderii locului de munca. Simt multe piedici in calea mea, il rog pe Domnul sa ma ajute sa trec peste aceasta stare.
Pray for this

Rugaciune pentru vindecare

Prayed for 9 times
Va rog sa va rugati pentru mine,am doi copii si sufar de epilepsie. Va multumesc in numele Domnului.
EmiliaTalos Pray for this

cerere de rugaciune

Prayed for 3 times
Cauza de rugaciune Stimata Biserica Albini, avem rugamintea sa il amintiti in rugaciune pe fiul, respectiv fratele Daniel, care se afla in aceste zile internat in spital in Germania. Dorim ca Domnul prin rugaciunile aduse, sa intervina la cauza de boala al lui Daniel, pentru vindecare si eliberare. Va suntem recunoscatori si Domnul sa va binecuvinteze. Familia